Ha kedd, akkor Hétvezér Est…
V. Tóth István: „Szent tér, Szent idő, és az Ember, aki benne él”
A 366. Hétvezér Est vendége Tóth István lesz, Kaposvárról. Így mutatja be magát: „72 éve láttam meg ezt a szép világot Nagykanizsán egy polgári családban! Iskoláskoromban nyáron kettő hónapig, télen két hétre ki voltam csapva Becsehelyre! Nagyszüleim ízig-vérig "parasztok” voltak.
48 éves koromig Nagykanizsán húsiparban és a kenyérgyárban dolgoztam, otthon meg virágkertészetben! 27 éve ismerhettem meg Pap Gábort, Molnár V. Józsefet, Szántai Lajost és másokat, Rajnai Miklós által! Ők és még sokan mások kinyitottak egy ajtót előttem, amin- úgy gondolom azóta is - csak kilesni tudok! „
Sági Károly Szántódpuszta története a magyar államalapításig c. könyvében már 1983-ban a következőket írja: "Bizonyítható, hogy a menekülés a (kollaboráns) vezető rétegre korlátozódott, a termelő tömeg régi lakóhelyén maradt. A pannóniai római államgépezet felbomlásával megszűnt a bérelt földek járadékainak fizetési kényszere, az újoncállítási kötelezettség, megszűntek az adók és szolgáltatások, s ez Pannónia dolgozó tömegei számára átmenetileg kedvező helyzetet teremtett. Nehéz elképzelni, hogy a dolgozó tömeg a mögöttes tartományokba költözött volna azért, hogy újból nyakába vegye a római állami élet gyűlöletes igáját."
Tekintsünk el most a "szocialista" máztól, a lényeg a lényeg: Bármely korszakát nézzük az őstörténetnek, korrekt vizsgálat esetén mindig ez a vége. Népirtó inváziók, totális népességcserék csak a rosszindulatú történészek meséiben léteznek. (Legalábbis ami a KM történetét illeti.)