A Magyar Békekör állásfoglalása a „Magyarország az európai békéért Merkellel és Putyinnal”
A Magyar Békekör 2015. január 18-án értekezletet tartott az MVSZ Magyarok Házában, „Magyarország az európai békéért Merkelell és Putyinnal”
címmel, amelyen szorgalmazták, hogy Magyarország vállaljon aktív
közvetítő szerepet az ukrajnai konfliktus békés rendezésében, és
felszólították a magyar kormányt, hogy nyíltan képviselje a Kárpátalján
élő magyarok érdekeit. Az értekezleten a Magyarok Világszövetségét
Bottyán Zoltán, a Kárpát-medencei Térség alelnöke képviselte, aki az
alábbi képen Simó Endre, a Magyar Szociális Fórum elnöke, és Takács
Gábor, a Magyar Autonóm Néppárt elnöke társaságában látható (jobbról).
Az értekezleten, amelyről a Hír tévé is felvételt készített, Oroszország
budapesti nagykövetségét Anton Goriev konzul képviselte. Az értekezlet
állásfoglalást fogadott el, amelyet alább teljes terjedelmében
közzéteszünk.
A Magyar Békekör állásfoglalása
a „Magyarország az európai békéért Merkellel és Putyinnal”
címmel 2015. január 18. Budapesten, az MVSZ Magyarok Házáéban megrendezett konferencián
A
Magyar Békekőr 2015. január 18-án azért tartott tanácskozást, hogy
Angela Merkel német kancellár és Vlagyimir Putyin orosz elnök budapesti
látogatása előtt közvetítő szerepre szólítsa fel a magyar kormányt az
ukrán válság békés rendezése és a kelet-nyugati konfrontációs helyzet
megszüntetése érdekében. A Magyar Békekör álláspontja szerint
földrészünk békéjét és biztonságát az európai országoknak kell
megvédeniük és megerősíteniük, nem pedig olyan Európán kívüli
hatalmaknak, amelyek saját nemzeti érdekeiknek próbálnak érvényt
szerezni a NATO érdekszférájának kiterjesztésével Oroszország határáig.
Európai békét akarunk Merkellel és Putyinnal.
- A Magyar Békekőr konferenciáján résztvevő szervezetek meggyőződése szerint a keleti nyitás politikáját európai szintre kell emelni! Felül kell vizsgálni az EU és a NATO Kelet-ellenességét, egyenjogú nemzetközi együttműködési rendszert kell kialakítani Oroszországgal, Kínával, az Eurázsiai Gazdasági Unióval (Oroszország, Fehéroroszország, Kazahsztán, Örményország, Kirgizisztán), a Sanghaji Együttműködési szervezettel (Oroszország, Kína, Kazahsztán, továbbá India, Irán, Mongólia, Pakisztán potenciális tagként) és a BRICS közösséggel!
- Szorgalmazzuk, hogy a magyar diplomácia, hazánk nemzeti érdekeiből kiindulva, vállalkozzon közvetítői szerepre az ukrán válság békés rendezése, a nemzetközi enyhülés és a gazdasági, biztonságpolitikai együttműködés elmélyítése érdekében! Tegyen ajánlatot Angela Merkel német kancellárnak és Vlagyimir Putyin orosz elnöknek arra, hogy készítsenek elő, és Budapesten rendezzenek meg egy összeurópai biztonsági- és együttműködési konferenciát. (A magyar miniszterelnök az Európai Néppárt albufeirai /Portugália/ tanácskozásán, június 16-án kezdeményezte egy pán-európai konferencia összehívását Oroszország részvételével azért, hogy együttélési megállapodást kössenek Oroszországgal a következő 20-25 évre.)
- A Magyar Békekör 2014. december 5-én levélben kérte a kormánytól, hogy segítse elő egy Európai Civil Békekonferencia megrendezését Budapesten azzal a céllal, hogy elősegítse az államközi európai biztonsági és együttműködési konferencia létrejöttét. Megkeresésünkre mindeddig nem kaptunk választ a kormánytól, várjuk rá a választ!
- A Magyar Békekör felhívja a kormány és a közvélemény figyelmét arra, hogy az ukrán polgárháború politikai rendezésének elmaradása, és az Oroszországgal szembeni katonai konfrontáció élezése vészhelyzetbe sodorhatja Magyarország biztonságát minden tekintetben. Közvetlen veszély fenyegeti hazánkat az energia-utánpótlás terén. Erre utal Alekszej Miller, a Gazprom elnökének 2015. január 14-i bejelentése arról, hogy Ukrajnán keresztül nem szállítanának több földgázt Nyugat-Európába, így Magyarországra, hanem átterelnék a szállítást a Törökország felé, onnan pedig az Európai Uniónak kellene gondoskodnia a vezetékek kiépítéséről, ha hozzá akarna jutni az eddigi mennyiséghez. Ez a legújabb fejlemény is alátámasztja a Magyar Békekör álláspontját, miszerint hazánk egyértelműen a békében és a politikai rendezésben érdekelt, nem pedig az Oroszország elleni szankciókban.
- Magyarország azonnal lásson hozzá a kapcsolatépítéséhez a január 1-én megalakult Eurázsiai Gazdasági Unióval! Tudassa a Nyugattal, hogy a kapcsolatépítés és a jó viszony nem csak magyar érdek, hanem az Európai Unió érdeke is, mind gazdasági, mind biztonsági tekintetben.
- A Magyar Békekör elutasítja Jacenyuk ukrán miniszterelnök kardcsörtető politikáját Kelet-Ukrajnával és Oroszországgal szemben. Művelt és gondolkodó emberhez méltatlannak tartjuk Jacenyuk ARD televíziónak adott nyilatkozatát arról, hogy nem a hitleri Németország támadta meg a Szovjetuniót 1941-ben, hanem a Szovjetunió Németországot. Jacenyuk úr magatartása nem csak a kijevi politika mibenlétére világít rá, hanem arra is, hogy az USA és a NATO olyan elveket hirdető erőkkel lépett szövetségre Ukrajnában, amelyek ellen az antifasiszta koalíció együtt harcolt a II. világháborúban Oroszországgal együtt. Emlékeztetnünk kell Jacenyuk miniszterelnököt arra, hogy tavaly áprilisban tollat kapott Ferenc pápától a békés rendezés aláírására Moszkvával. Hol a toll? – Jacenyuk úr.
- Tiltakozunk ez ellen, hogy január 20-tól további háromezer 20 és 60 év közötti kárpátaljai magyart hívnak be az ukrán hadseregbe, hogy a kelet-ukrajnai fronton ágyútöltelékként használják egy másik nép ellen! Tiltakozunk a népek egymásra uszítása ellen! Felszólítjuk a magyar kormányt, hogy nyíltan képviselje a Kárpátalján élő magyarok érdekeit.
- A Magyar Békekör visszautasítja a kettős állampolgárság megvonásának tervét a kárpátaljai magyaroktól. Kiállunk minden más olyan nép és nemzeti kisebbség mellett, amelynek jogait, a magyarokéhoz hasonlóan korlátozni akarja a kijevi kormány, az egységes nemzetállamiság és az erőszakos asszimilációs politika szellemében.
- Ukrajnában az igazságos, békés rendezés az Ukrajnát alkotó népek és nemzetiségek egyenjogúságának szavatolásán múlik. Föderatív államot kell létrehozni az ukrán felek között kötött 2014. február 21-i megállapodásból kiindulva. A föderatív alkotmánynak széles autonóm jogokat kell biztosítania az Ukrajnát alkotó népeknek, nemzetiségeknek, nemzeti kisebbségeknek, egészen a kiválásig, azaz az önrendelkezési jog elismeréséig bezárólag.
- A Magyar Békekör támogatja a keleti nyitást, mert az egyszerre szolgálja Magyarország szuverenitásának megerősítését, és nemzetgazdasági fejlődésünket. Az új nemzetközi egyensúlyt a Magyar Békekör nem az Egyesült Államok ellen, hanem vele együtt akarja megteremteni, az új realitások, a módosuló erőviszonyok alapján, a világban végbemenő mélyreható átalakulás békés feltételeinek biztosítása érdekében.
- Meggyőződésünk szerint a békésebb, igazságosabb, emberibb jövő az együttélés olyan új formáival tárható fel, amelyek a különböző gazdasági, etikai és társadalmi értékek szintézisén alapulnak, ötvözik a gazdasági hatékonyság és a társadalmi igazságosság alapértékeit.
Budapest, 2015. január 18.
A Magyar Békekör
Magyar Szociális Fórum
Szociális Kerekasztal
Igazságos Jogállamért Szövetség
Dunakeszi Civilek Baráti Köre
Közép-Európai Club – Pannónia Közhasznú Egyesület
Szent László Király Alapítvány
Honfi Szövetség
Magyar Autonóm Néppárt
Szépen Emberül-Magyarul Alapítvány
Független Újságírók Szövetsége
Emberközpontú Országért Mozgalom
Mediátor Centrum Ózd
Roma Nővédelmi Közhasznú Szervezet
MVSZ Sajtószolgálat
8530/150118
„A
Magyarok Világszövetsége jogelődjének tekinti a Kossuth Lajos, Klapka
György és Teleki László által 1859-ben Párizsban életre hívott Magyar
Nemzeti Igazgatóságot.” (Alapszabály)
A
Magyarok Világszövetsége egy pártok és kormányok fölötti nemzeti
szervezet. A Magyarok Világszövetségét 1938-ban a Magyarok
Világkongresszusa hívta életre saját, állandóan működő, ügyvivő
testületeként. A Magyarok Világszövetsége minden magyarnak születő
embert hozzá tartozónak tekint.
A
2004. december 5-i népszavazás a Magyarok Világszövetsége több, mint
hét évtizedes történetének legjelentősebb nemzetstratégiai cselekedete.
A Magyarok Világszövetségének elnöke és minden tisztségviselője fizetés és tiszteletdíj nélkül végzi nemzetszolgálatát.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése