2016. május 29., vasárnap

Fanfár II. Géza apostoli magyar királyért 2016. május 31-én Székesfehérvárott

Kegyeleti szertartás II. Géza halálának 854. évfordulós napján

Tisztelt Honfitársak!
Tisztelt Szövetségesek!

Ezúton értesítünk és hívunk Benneteket a Magyarok Világszövetsége Fejér Megyei Szervezete – Fejér Szövetség rövid, csendes kegyeleti szertartására, melyet II. Géza királyunk elhalálozásának 854. évfordulós napján,

2016. május 31-én, kedden 16:30 és 17:00 között tartunk
a hajdani Koronázó Bazilika (Romkert) területén
II. Géza apostoli magyar király emlékének tiszteletére.

2016. május 28., szombat

A székesfehérvári Ereklyés Országzászló avatásának 80. évfordulóján

Tisztelt Városvezetés!
Tisztelt Szerkesztőség!

Ezúton továbbítjuk a Fejér Szövetség részletes (videó összefoglalóval bővített) sajtóközleményét a fehérvári Országzászló avatásának 80. évfordulóján rendezett megemlékezésről és sajtótájékoztatóról.

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=kyn3uQfGt_0
A megemlékezés és a sajtótájékoztató videó összefoglalója
a képre kattintva látható
(készítette: Sajó Victor; zenei betét: Simándy József - Bánk áriája
https://www.youtube.com/watch?v=r2sWQgCW7Wc)
Székesfehérvár ismét országzászlót állít, hogy ezzel hitet tegyen amellett a Magyarország mellett, melynek egykor székvárosa volt.

A székesfehérvári Ereklyés Országzászló avatásának 80. évfordulóján, 2016. május 24-én 17 órakor a Magyarok Világszövetsége és a Fejér Szövetség koszorút helyezett el Székesfehérvár Országzászló terén, az emlékmű hajdani és leendő helyén.

A koszorúzásban részt vettek: Dr. Boór Ferenc, Fogarasi Márta, Dr. Kovács Lajos, Krausz Ferenc, Rácz Szabó László, Szabó Sándor András, Tóth Gyula, Tátrai Tamás, Tóth Tibor.

Erdély védőszentje, Boldogasszony lovagja

Ha kedd, akkor Hétvezér Est

Gondos Béla előadása: Szent László király emléke a Kárpát-medencében 

Első alkalommal lesz Gondos Béla a Fejér Szövetség által rendezett Hétvezér Esték előadás sorozat vendége, amely immáron a 322. előadás lesz. Gondos Bélát a fővárosban sokak régóta úgy ismerik, hogy „a Könyves ember”. Arról viszont kevesen tudnak, hogy a rendszerváltozás előtt tiltott irodalmat, ellenzéki kiadványokat is terjesztett. Arról sem tudnak elegen, hogy Gondos Béla évtizedek óta járja a Kárpát-medencét, sőt esetenként azon túli tájakat is felkeresi, megkeresi, gyűjti, fotózza eleink történelmi építészeti, művészeti emlékeit.

2016. május 26., csütörtök

Trianon megemlékezés Székesfehérvár Országzászló terén

Tisztelt Honfitársak!
Tisztelt Szerkesztőségek!
Tisztelt Közéleti Személyiségek!
Tisztelt Fehérvári Hagyományőrző Közösségek!

Ezúton hívjuk meg Önöket a Magyarok Világszövetsége és a Fejér Szövetség megemlékezésére!

Trianon megemlékezés
Székesfehérvár Országzászló terén
2016. június 4-én 17 órakor
Minden igaz magyar embernek
fáj még TRIANON - 96 éve fáj

Emlékbeszédet mond: Szabó Sándor András
Énekel: Láposi Gabriella

Keresztes Imre
Fejér Szövetség Sajtószolgálat
ui: különös aktualitását adja ennek a megemlékezésnek a fehérvári Ereklyés Országzászló és Trianon emlékmű avatásának 80. évfordulója
(http://feol.hu/hirek/ismet-felallitjak-az-orszagzaszlot-fehervaron-1770270)

2016. május 25., szerda

Lámpás Emberek között


Abától Székesfehérvárig ívelt a Lámpás Emberek társaságában töltött idő. Benedek fiam iskolájában, az abai Atilla Király Gimnáziumban Szülői napot tartottunk, másnap a székesfehérvári Vásártéren, hagyományos Botond Napi Magyarok Vásárára került sor. A két eseményt összekötötte Maurer Oszkár szerémségi (Délvidék) borász bemutatkozása.

2016. május 21., szombat

Trianon-96 - Kell még egy szó - franciául, Gerome Daulin előadásában

https://www.youtube.com/watch?v=XS4SNKLihfU&authuser=0
A felvétel a képre kattintva Sajó
Victor képes összeállításában hallható

A Magyarok Világszövetsége megkereste Gerome Daulin francia énekest, aki lefordította franciára a Kell még egy szó című népszerű dalt, és felajánlotta számára a Versailles-ban június 4-én sorra kerülő Trianon-96 összmagyar megmozduláson való fellépés lehetőségét. A jelenleg Magyarországon tartózkodó francia művész tapintatosan elhárította a felkérést, de hozzájárult ahhoz, hogy a szervezők a megmozdulás során bejátsszák előadásában a dalt. A művész engedélyével alább közzétesszük az általa készített francia fordítás szövegét. A dal a csatolt állományban hallgatható meg.

2016. május 20., péntek

„Egy nemzet talpra állásának jele a megannyi Országzászló”

Ha kedd, akkor Hétvezér Est…

Patrubány Miklós előadása: Az Ereklyés Országzászló és az Országzászló mozgalom 

Az Országzászló tér egykor és a leendő felújítást 
követően (terv vázlat) 
A magyar nemzet példátlan és leírhatatlan mértékű megcsonkításának tragédiája - amelyet a történelem trianoni békekötésként jegyzett fel, de valójában egy büntető diktátum - kitörölhetetlenül ott él ma is minden igaz szívű magyar ember lelkében. A nemzetet ért fájdalom és sokk keserves állapotából rövid idő alatt, szinte főnix-madárhoz hasonlóan tért magához a magyarság és egy emberként vallotta, hogy „Nem, nem soha … !”

2016. május 19., csütörtök

Megemlékezés a fehérvári Országzászló avatásának 80. évfordulóján (!!! VÁLTOZÁS !!!)

Tárgy: Megemlékezés a fehérvári Ereklyés Országzászló avatásának 80. évfordulóján

Tisztelt Dr. Cser-Palkovics András Polgármester Úr!
Tisztelt Fehérvári Önkormányzat, Városvezetés!
Tisztelt Szerkesztőség!
Tisztelt Honfitársak, Fehérvári Polgárok! 

„Székesfehérvár országzászlót állít, hogy ezzel hitet tegyen amellett a Magyarország mellett, melynek egykor székvárosa volt. Sehol Kárpátok ölében ez a zászló történelmibb talajon, a magyar geniustól jobban áthatott légkörben nem loboghat, mint itt, hol valamikor ezt az ősi országzászlót őrizték, mellyel királyaink hadra keltek. A most felállítandó országzászló is harcra szólít: harcra a kishitűség, a bátortalanság és jelen helyzetünkben való megnyugvás ellen.” 

Ezt írta Marosi Arnold (1873. február 9., Szilsárkány – 1939. január 22., Székesfehérvár) cisztercita gimnáziumi tanár, hajdani múzeumigazgató 1933-ban a Székesfehérvári Szemle  III. évfolyamának 2. számában "A székesfehérvári országzászló" címmel.
(forrás: http://epa.oszk.hu/01900/01940/00014/pdf/szfvsz_03_02_1933.pdf) 

Erről emlékeztünk meg mi is honlapunkon egy háromrészes cikksorozatban, különösen is annak második fejezetében még január során, a 2016. év kezdetén:
2. rész: 95 éve Budapest szoborcsoportot és májusban lesz 80 éve, hogy Fehérvár Ereklyés Országzászlót avatott, melynek 1. része "Nem Hóman Bálintról, önbecslésünkről szólt és szól a fehérvári történet", míg a 3. része "Egy nemzet talpraállásának jele volt a megannyi Országzászló" címmel olvasható ugyanott.

2016. május 17., kedd

Verőfényes napsütéssel várja Fehérvár a 7. Botond Napi Vásárra látogatókat

Tisztelt Szerkesztőség!
Tisztelt Honfitársunk!

Szűk négy nap múlva rendezi meg a Fejér Szövetség 7. alkalommal a Botond Napi Vásárt és a Hagyományőrző Családok Találkozóját Székesfehérvárott, a Vásártéren, Maroshegy kapujában.

2016. év Pünkösd-Ígéret hava, májusának 22. napja Vasárnap, avagy a Vásár napja
Ezen a napon 10 órától vár Botond buzogánya, hogy lesújtson végül Bizánc kapujára

2016. május 13., péntek

EMLÉKEZZ MAGYAR, mert MÚLT NÉLKÜL NINCS JÖVŐ!

Ha kedd, akkor Hétvezér Est…

Tóth Sándor történész: A pozsonyi csata, Árpád sírja

907. július 4-6. Vajon mit takar ez a magyar történelemben fontos dátum, amelyről ma oly keveset hallunk? Hányan tudják, - a szakemberek és a magyar történelem szerelmesein kívül - hogy a magyarság történelmében ez a „lenni vagy nem lenni” sors-kérdést eldöntő, győztes, dicsőséges pozsonyi csata dátuma? Tóth Sándor Egerben élő történész már nem először vendége a Hétvezér Esteknek. A hadtörténeti jelentőségű pozsonyi diadalról a Magyarság Tudományi Füzetek 2. számú kötete jelent meg Tóth Sándor tollából „Győztes csatáink: Pozsonyi diadal, Cserhalmi ütközet” címmel*. A pozsonyi csatáról, a csata következményeiről, az azzal szorosan kapcsolatba hozható, tragikus eseménnyel a csatában feltételezhetően megsebesült Árpád Fejedelem későbbi haláláról is hallhatunk a 320. Hétvezér Esten.

2016. május 12., csütörtök

Meghívó a Magyarok Asztalához Fejér megyébe, a 7. Botond Napi Vásár és Hagyományőrző Családi Napra, 2016.05.22-ére

Te magad légy a változás!”
Tisztelt Elnök/Igazgató Asszony/Úr!
Tisztelt Honfitársunk (egy ügy vagy közösség jeles képviselője)!
Nagyon reméljük, ha megkésve is, de nem éri váratlanul meghívó levelünk, melyben egyre csak növekvő tisztelettel hívjuk meg Önt és családját, barátait hagyományos vásárunkra és egyúttal, mint egy ügy és/vagy közösség képviselőjét a

7. Botond Napi Vásáron és Hagyományőrző Családi Napon
Székesfehérvárra, a Vásártérre, Vasárnap-Vásárnap
2016. május 22-én pontban 14 órára a
Fejérek Asztalához[1]

2016. május 8., vasárnap

Mozgósítás: Szabadságot Budaházy Györgynek!

Az igazságszolgáltatás után a jogszolgáltatást is lassan, de biztosan felszámolták - helyette jogszabadságban dőzsöl a szabados joggyakorló

Nemcsak Magyarországon. Nincs tévedés. A megfogalmazás több, mint pontos. Minden szava köznapi és jogi értelemben is helytálló. Nem csupán arról van szó, hogy igazságszolgáltatásról már nagyon rég nincsen szó, hanem arról, hogy a jogszolgáltatás alól is következetesen és biztosan kihúzták az alapot. Ami van, az csupán jogi köntösbe bujtatott, jogi hivatkozásokkal indokolt hatalomjáték, melynek alapja már minden ízében a törvénytelenség törvényesítésének gyakorlatával kialakított, jogszerűnek álcázott, háttér-vezérelt, korlátlanságra törő pénzhatalom.

Magyarország, mióta történelmi alkotmányának helyreállítása helyett az 1947. évi csalással választásnak hirdetett megtévesztő összeszámlálással kormányra és parlamenti többségre juttatott országgyűlés által elfogadott 1949. évi XX. törvény - köznapi nevén: sztálini alkotmány - alapján kormányzott, nem alkotmányos, csupán alkotmányosnak mondott.

Vitéz Hábel György emlékére

Megrendülten... - Elhunyt v. Hábel György
A Magyarok Világszövetsége megrendülten tudatja, hogy 2016. május 4-re virradóra a budapesti Szent János Kórházban elhunyt a magyar nemzeti ügy egyik legkiemelkedőbb, rendíthetetlen harcosa, v. Hábel György.
Műtét után kórházi ágyáról is szervezett, intézkedett, jó magyar ügyet szolgált. Utolsó felkérésére a halálát megelőző napon a Magyarok Világszövetsége 5 Petőfi-könyvet juttatott Karcagra, a Karcagi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Kováts Mihály Általános Iskolai Tagintézményébe.

Kegyelettel a Fehérvárott eltemetett III. László király és Anjou Katalin királyi hercegnő emléke iránt (videóval frissítve)

2016. év Pünkösd-Ígéret-május hava 7. napján, III. László apostoli magyar király elhunytának 811. évfordulóján emlékezett meg a Magyarok Világszövetsége Fejér Megyei Szervezete - Fejér Szövetség a történelmi Fehérvárott eltemetett III. László magyar királyról és Anjou Katalin királyi hercegnőről Székesfehérvárott, a Nemzeti Sírkert és Emlékhely területén, a királyi csontokat őrző osszáriumnál, avagy mondhatnánk, a síremlékhellyel "el nem ismert" magyar királyok síremlékénél, vagy még pontosabban az ismeretlen sírhelyű és síremlékkel meg nem tisztelt magyar királyok vélt csontmaradványainak gyűjtőhelyén.

2016. május 5., csütörtök

Borzalom! - Székesfehérvár, 1944. november

Dr. Barlay Szabolcs atya, az MTA történész doktora alább olvasható, vallomásszerű írását a történtek után 70 évvel is  borzalomként megélve tesszük közzé. Az a borzalom, ami Magyarországot 1944-45-ben a szovjet katonai megszállás ideje alatt érte, teljességgel kizárja azt, hogy bárki felszabadulásként beszéljen erről. A Székesfehérváron 1944 novemberében történtek mostani közzétételét követően ember ezt a megszállást Magyarország felszabadításaként nem említheti. A Magyarok Világszövetsége álláspontja szerint, ha mégis, bárki ezek után is felszabadulásként emlegetné Magyarország 1944-45-ös megszállását, arról minden magyarnak tudnia kell, hogy az illető a magyar nép és a magyar nemzet legelvetemültebb ellensége, és akként kell hozzá viszonyulnia, akként kell vele szemben viselkednie.

Vendégünk Bocskay József a Királykút Emlékházban

Ha kedd, akkor Hétvezér Est…
Bocskay József: Szociális szövetkezetek - Útban az önellátás felé 
Mi a szociális szövetkezetek lényege? Milyen előnyei vannak ennek a vállalkozási formának? Melyek a szociális szövetkezetek fő céljai ? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kaphatnak válaszokat, akik meghallgatják a 319. Hétvezér Est előadóját Bocskay József logisztikai rendszerszervezőt, aki a kérdés országosan ismert szakértője. Akik még nem hallottak a szociális szövetkezetekről azok számára úgy fogalmazható meg a rövid válasz, hogy a szociális szövetkezetek elsődleges célja az önellátás, önfenntartás és fenntartható települések létrehozása. A szociális szövetkezeti vállalkozás egy minden más eddig ismert formától különböző vállalkozási forma. Ha történelmi visszapillantást teszünk a szövetkezeti mozgalom történetében, akkor ne a rossz emlékű kommunista időket idéző termelőszövetkezetek jussanak a kedves olvasó eszébe, hanem egy teljesen más alapokon működő és rendkívül sikeres vállalkozás forma jusson eszünkbe.