Tóth Sándor történész: A pozsonyi csata, Árpád sírja
907. július 4-6. Vajon mit takar ez a magyar történelemben fontos dátum, amelyről ma oly keveset hallunk? Hányan tudják, - a szakemberek és a magyar történelem szerelmesein kívül - hogy a magyarság történelmében ez a „lenni vagy nem lenni” sors-kérdést eldöntő, győztes, dicsőséges pozsonyi csata dátuma? Tóth Sándor Egerben élő történész már nem először vendége a Hétvezér Esteknek. A hadtörténeti jelentőségű pozsonyi diadalról a Magyarság Tudományi Füzetek 2. számú kötete jelent meg Tóth Sándor tollából „Győztes csatáink: Pozsonyi diadal, Cserhalmi ütközet” címmel*. A pozsonyi csatáról, a csata következményeiről, az azzal szorosan kapcsolatba hozható, tragikus eseménnyel a csatában feltételezhetően megsebesült Árpád Fejedelem későbbi haláláról is hallhatunk a 320. Hétvezér Esten.
A 907. év nyarán az Enns folyó mögött, Ennsburgnál (Anesapurc) hatalmas német (bajor) sereg gyülekezett. A hadjáratot német és keleti frank vezetéssel szervezték meg és az akkori német király rendelete szerint azzal a céllal, hogy "... decretum..Ugros eliminandos esse.." azaz "elrendeljük, hogy a magyarok kiirtassanak". Id Wilhelm Lindenschmit: Luitpold bajor herceg halála a pozsonyi csatában |
Tóth Sándor: Győztes csatáink Pozsonyi diadal, Cserhalmi ütközet |
Ezekre és ehhez hasonló horderejű izgalmas kérdésekre kaphatunk válaszokat Tóth Sándor soron következő székesfehérvári előadásán, a Miss TeeTeázóban.
Szeretettel várunk mindenkit, akit érdekelnek a magyar történelem valódi és a feltárásra váró titkai.
Az előadás ideje: 2016. május 17. kedd 18.00 óra
Fejér Szövetség Sajtószolgálat
*A Magyarság Tudományi Füzetek
Kisenciklopédia sorozat e kötete is
megvásárolható az előadást követően.
Kisenciklopédia sorozat e kötete is
megvásárolható az előadást követően.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése