EURÁZSIA KURGÁN KULTÚRÁJA A KÉT ÓCEÁN KÖZÖTT SZENT HELYEK, SZENT HEGYEK, PIRAMISOK TÁRGYKULTÚRÁJA
HOGY KÉPBEN LEGYÜNK – MAGYARUL…AZ ŐSI SZÓGYÖKÖK KÉPZÉSE, A KÉPEK HANGZÁSA...
Ha kedd, akkor Hétvezér Est…
AMINT A GONDOLAT ALAKOT ÖLT AZ ALKOTÁSBAN
Tisztelt Hétvezér Est Látogatók!
Elkezdte keresni, kutatni ezt az ősértelmet, amely a magyar nyelvben, mint az egyik legősibb nyelvben az évezredek folyamán újra és újra felszínre tör, megnyilvánul. Ez a szerves építmény a kezdetektől formálódik; világképet alkot - amelyet az élet alakít. Kép.alkotás révén - hang.alak jön létre...”
Miért különleges a magyar nyelv? Nem csak azért, mert nehéz, bár igen, valóban az, hanem mert egyedülálló a világon. A magyar nyelv teremtő elvéről, szóbokor vagy fraktál rendszeréről kiváló források, kutatások, eszmefuttatások, könyvek, előadások érhetők el könyvtárakban és a világhálón egyaránt
Amikor a nyelvünk eredetét keressük, az ősforrásokhoz kell eljutnunk szóról szóra – hangról hangra… A magyar ősgyökök jelen vannak a nyelvünkben, a mai formájában is. Ezért nem más nyelvek révén találunk haza, hanem a saját nyelvünk mutat utat…
A jelképek, képek, képzések folyamán a hangalak, szóalak – az alkotásokban öltött alakot… A gondolatközvetítés első formái a képi megjelenítés útján valósultak meg.
Az alkotások képi üzenete - a legősibb „képírás”…
Az őskor és az ókor határán megjelenő kultúrák gondolat közvetítő eszköze - az alakot öltött képzelet révén – az ALKOTÁSOK KÉPI VILÁGA
Alá kell merülnünk a múltba, amikor a szó teremtő, alkotó eleink a maguk képzelete révén teremtettek nyelvet, írást, alkottak fogalmat a világról… Nem voltak „módszertani” akadályok, elméletek… A világ teljességében éltek. A tudás nem a rész szerinti töredezett képet mutatta – hanem az egészet a maga valóságában. Ez a világkép tükröződött minden alkotásban.
Ezért az alkotások világában kereshetjük minden gondolat, szó eredetét is…
Tiszta szívvel ajánljuk mindőnk és egyben rendszeres látogatóink figyelmébe az előadást és a Hétvezér Esték programját, azaz szeretettel várunk minden régi és új érdeklődőt.
A Hétvezér Est Rendezősége nevében:
A Fejér Szövetség Sajtószolgálata


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése