2025. március 2., vasárnap

Hétvezér Est az "Újragondolt idő"-ről Szűcs Cecília életmód tanácsadóval

Ha kedd, akkor Hétvezér Est 
Szűcs Cecília keramikus, író, bölcsész: Újragondolt idő

Tisztelt Hétvezér Est Látogatók!

Szűcs Cecília keramikus, író, bölcsész, kronobiológia oktató, életmód tanácsadó, a Hétholdház alapítvány munkatársa lesz a Fejér Szövetség közéleti és közművelődési előadás sorozata, a Hétvezér Esték 672. előadója.

Mottója
Albert Einstein után:
„Nem lehet megoldani problémákat ugyanazzal a gondolkodásmóddal, amivel megalkottuk őket.”

Előadásának alcíme: Az idő új megközelítése, miközben a címe a nemrég megjelent könyvének címével azonos, melyhez az alábbi sorok szolgálhatnak beharangozóként:

Mitől bolondultunk meg, hogy állandó feszültségbe hajszoljuk magunkat? Az idő nem ellenségünk, hanem egy olyan értékes erőforrás, amelyet újra kell gondolnunk! A jelenünk hajszolt, rohanó. Úgy is mondják: „felgyorsult világban élünk”. A tempó sokunkat tesz stresszessé, zaklatottá. De miért is rohanunk ennyire? Hogyan jutottunk idáig? És ami a legfontosabb, hogyan találhatjuk meg újra az elveszett harmóniát?
 
Azt tudjuk, érezzük mindannyian, hogy nincs időnk, hogy rohanunk, hogy egy felgyorsult világban élünk. Azzal is találkozunk, hogy sokan kérdezik, hova rohanunk őrült tempónkban? Én mást kérdeztem: MIÉRT rohanunk? És mióta? Mitől bolondultunk meg, hogy a stresszbe, az állandó feszültségbe hajszoljuk magunkat? Hogyan alakult ki ez az egész? Ha megtaláljuk az okát és a mikéntjét, hogy miért és hogyan veszítettük el életünk békéjét, lelkünk nyugalmát, akkor talán arra is meglesz a válasz, miként teremthetjük meg újra a harmóniát önmagunkban és – előbb-utóbb – a körülöttünk lévő világban is.
Ezekről a kérdésekről beszélgetünk Szűcs Cecíliával március 04.-én a Hétvezér Estén a 2024. decemberében megjelent ÚJRAGONDOLT IDŐ című könyv tartalmát elemezve.

Szűcs Cecília korábbi, első kötete, a Beszélgessünk könyv a magyar nyelvről szól. Egy olyan könyv, amely élni segít. Amely megértést ad. Amely minden mondata valóságos élményt jelent. Amely megérint. Mert a bennünk rejlő isteni lélek felfedezése a nyelvünkbe van kódolva. Kedvcsináló részlet e kötetből (forrás: https://unnepekaruhaza.hu/orderpage?offersku=bszlgs)

  • Ügyelj gondolataidra, mert szavaiddá lesznek!
  • Ügyelj szavaidra, mert tetteiddé lesznek!
  • Ügyelj tetteidre, mert szokásaiddá lesznek!
  • Ügyelj szokásaidra, mert személyiségeddé válik!
  • Ügyelj személyiségedre, mert az lesz a sorsod!

Az ÚJRAGONDOLT IDŐ szemléletmódja és az időhöz való új megközelítése olyan perspektívát kínál, amely elengedhetetlen a mai világban. Arra ösztönöz, hogy megálljunk egy pillanatra, és felülvizsgáljuk viszonyunkat az idővel – hogy ne csak átrohanjunk rajta, hanem éljük is meg azt.
Ezen a bolygón, ahol minden a gyorsaság és a hatékonyság körül forog, a lassítás, a belső béke és a harmónia keresése életbevágó fontosságú. (Forrás: https://forrayniki.hu/ )
Felgyorsult a világunk, ezt mind tapasztaljuk. Zaklatottság, stressz tölti el mindennapjainkat. Érezzük, hogy nem jut időnk oly sok, valóban fontos dologra az örült hajszában. Úgy is szoktuk mondani: "nincs időnk semmire".

A könyv megrendelhető itt: https://unnepekaruhaza.hu/ujragondolt-ido-szucs-cecilia-42009

Tiszta szívvel ajánljuk mindőnk és egyben rendszeres látogatóink figyelmébe az előadást és a Hétvezér Esték programját, azaz szeretettel várunk minden régi és új érdeklődőt


2025. év Tavaszelő - Böjtmás - Kikelet - március hav
ának 
4. napján (kedden) 18:00 órától
 a Királykút Emlékházban
(Székesfehérvár, Mikszáth Kálmán út 25.)
Szűcs Cecília keramikus, író, bölcsész 
Újragondolt idő
című előadására

A Hétvezér Est Rendezősége nevében:
Fejér Szövetség Sajtószolgálata

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése