Sajtóközlemény a Magyar Szociális Fórum SZK "A Szociális Kerekasztal határozata az alkotmányozásról" címmel és „Budapest, 2011. március 26. szombat” keltezéssel kiadott közleményéről.
A Fejér Szövetség elfogadhatatlannak tartja, hogy egy kerekasztal beszélgetés végén meghozott határozatot úgy hozzon bárki nyilvánosságra, hogy olyanok nevét is szerepeltessék, mint lehetséges egyetértőket, akik nem voltak a határozat elfogadásakor jelen, véleményüket előzetesen nem kérték ki a távollétükben elfogadott határozat tartalmáról, s – ha bizonytalan megfogalmazásban is, de - mégis lehetséges egyetértőkként tüntessék fel a közleményében. Elfogadhatatlan egy olyan közlemény, amelyből nem derül ki, hogy ki ért egyet a határozattal és ki az, aki csupán megjelent az eseményen.
Csatolva közöljük a Fejér Szövetség választott tisztviselőinek, Dr. Boór Ferencnek és Makk Imrénének a Kerekasztal szervezőinek írt, helyreigazítást kérő levelét!
Tisztelt Kerekasztal Szervezők!
Tisztelt Magyar Szociális Fórum képviselői és minden címzett,
aki megkapta az MSZF SZK "A Szociális Kerekasztal határozata az alkotmányozásról" címmel és Budapest, 2011. március 26. szombat keltezéssel kiadott közleményt!
Tisztelt Magyar Szociális Fórum képviselői és minden címzett,
aki megkapta az MSZF SZK "A Szociális Kerekasztal határozata az alkotmányozásról" címmel és Budapest, 2011. március 26. szombat keltezéssel kiadott közleményt!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Szociális Fórum Közleménye nem a valóságot tükrözi, mert a 25 résztvevő szervezetből, avagy szervezetet képviselő személyből 24-et említ, mint a határozattal egyetértő szervezetet, amelyből úgy tűnik, mintha akármelyikőnk a TAHSZ vagy a Fejér Szövetség nevében egyetértene a határozattal és nem teszi világossá, nem különbözteti meg, melyek az aláíró szervezetek.
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Kerekasztallal egy időben zajló Második TAHSZ Értekezlet sikere és a társadalmi együttműködés elősegítése érdekében, mint a TAHSZ és a Fejér Szövetség szóvivői, s nem, mint az összes szövetségre lépő szervezet nevében aláírók vettünk részt a Kerekasztal beszélgetésen azért, hogy ismertessük a mintegy 10000-12000 főt képviselő félszáz szervezet és több mint kétszáz magánszemély által 2011. március 5-én, az Első Országos TAHSZ Értekezlet által megfogalmazott és közindítványként a magyar közméltóságoknak eljuttatott 6 pontos Felhívását.
Minthogy az azonos időben kezdődött TAHSZ értekezlet szervezői is voltunk egyben, a Felhívás ismertetése után azonnal távoztunk, így a Kerekasztal délutánra tervezett határozatát nem is ismerhettük, a Kerekasztal munkájában nem vettünk részt, annak határozatával kapcsolatosan semmilyen véleményt nem nyilvánítottunk.
A határozat tartalmától függetlenül elfogadhatatlannak tartjuk, hogy előzetes megkérdezésünk nélkül nevünket egy olyan határozattal összefüggésben szerepeltetik a közleményben, amelyben nem tisztázzák a határozatban való részességünket, előzetesen erről nem tájékoztatnak minket és ráadásul közleményben úgy tüntetik fel az általunk képviselt szövetségeket, mintha egyikőnk vagy mindketten valamilyen felhatalmazással élve egyetértőleg vettünk volna részt a határozat kidolgozásában és közreadásában.
Mindketten kérjük a Szociális Fórum képviselőit, hogy tartózkodjanak – főként az ilyen súlyú kérdésekben – a nem egyértelmű megfogalmazású és előzetesen velünk nem egyeztetett tartalmú közleményekben nevünk szerepeltetésétől!
Egyúttal a leghatározottabban kérjük a képviselőket, hogy ugyanabban a körben, amelyben a közleményüket megkérdezésünk és hozzájárulásunk nélkül tévesen, hiányosan, kétértelműen és hibásan nevünk szerepeltetésével közreadták, mielőbb tegyék meg a valós jelenlétünket és megnyilatkozásunkat tükröző helyreigazításukat!
Kérjük, hogy a helyreigazításból egyértelműen derüljön ki, hogy sem a Fejér Szövetség, sem a TAHSZ nem vett részt a Kerekasztal határozatának kidolgozásában és Dr. Boór Ferenc és Makk Imréné – ha a körülmények ellenére fontosnak is tartotta megtisztelni jelenlétével a Kerekasztal résztvevőit, azonban – nem adta egyetértő nyilatkozatát a Kerekasztal határozatához.
Amint a szervezők tudták és tudják, a Kerekasztal közleményében szereplő határozat véglegesítésével, megtárgyalásával, helyszíni aláírásával, vagy elhangzó nyilatkozatokkal azonos időben mindketten mintegy 50 km-rel távolabb, Agárdon, a TAHSZ Második Országos Értekezletén vettünk részt, ahol az alábbi, a Kerekasztal által elfogadott határozattal nem azonos, tartalmában és az országgyűlés alkotmányozás ügyében felvetődő elfogadottságának (legitimitásának) megítélésében is gyökeresen eltérő Felhívást fogalmaztunk meg a TAHSZ értekezleten résztvevő és a Felhívást elolvasás és értelmezés után aláíró szervezetekkel és magánszemélyekkel teljes egyetértésben!
Ennek ellenére és az alkotmányozás kérdésének súlyossága érdekében javasoljuk a Kerekasztal minden résztvevőjének és azoknak, akik felelősséget éreznek a magyar társadalom jövőjéért, hogy fontolják meg, hogy aláíróként csatlakoznak-e a Történelmi Alkotmányunkat Helyreállító Szövetséghez, azaz a TAHSZ Második Országos Értekezletének Felhívásához.
A félreértés mentes további együttműködés reményében:
Dr. Boór Ferenc, TAHSZ, Fejér Szövetség szóvivő
Makk Imréné, a Fejér Szövetség jogi és közigazgatási tisztviselője
Dr. Boór Ferenc, TAHSZ, Fejér Szövetség szóvivő
Makk Imréné, a Fejér Szövetség jogi és közigazgatási tisztviselője
1. Magyarországnak van Alkotmánya, mely hosszú évszázadokig, 1944. március 19-ig, a német megszállásig (de facto) hivatalosan is érvényben volt és (de jure) alapjogi értelemben érvényben is van.
2. Nem „alkotmányozni” kell, hanem a magyar nemzettestet védelmező történelmi magyar Alkotmányt kell helyreállítani.
3. Sem a végrehajtó hatalom, sem a törvényhozás (így jelenlegi kormány vagy országgyűlés) nem alkotmányozhat. Törvénytelenség jogot nem alapít.
4. Minden magyar érzelmű személyt, választott képviselőt, helyi közösséget, szervezetet, mozgalmat, nemzetfenntartó erőt történelmi Alkotmányunkat helyreállító szövetségek létrehozására hívunk.
5. Felszólítjuk a Magyar Országgyűlést, közjogi méltóságokat, közhatalmi ágak közszolgáit, hogy az Alkotmány és Törvény (alap-, fő-, sarkalatos törvény, …) fogalmát megnyilatkozásaikban, indítványaikban és különösen a köztájékoztatásban egyértelműen különböztessék meg!
6. A jogfolytonosság értelmében a Magyar Országgyűlés törvényben állítsa helyre Magyarország történelmi alkotmányát!
Az országgyűlés abban a törvényben, amelyet a történelmi alkotmány jogfolytonosságának helyreállítása céljából hoz, egyidejűleg helyezze hatályon kívül az 1949. évi XX. törvényt!
7. Amennyiben a Magyar Országgyűlés valóban helyre kívánja állítani a történelmi alkotmányunk jogfolytonosságát, akkor ki kell mondja, hogy az 1944. március 19. óta létezett politikai és alkotmányos rendszerek, így az 1989-90-ben megalakított rendszer is máig törvénytelenek, illetve az elmúlt bő 20 évet tekintve azt, hogy törvényességében nem megalapozott.
8. A Magyar Országgyűlés a jelenlegi törvényességében megalapozatlan (illegitim) helyzetében egyet tehet, hogy megállapítja átmeneti és korlátozott jogkörű állapotát és tényleges hatalmi helyzetéből kinyilvánítja, hogy Magyarország visszatér ősei jogrendjéhez, az 1944. március 18.-i jogállapothoz, és kimondja az azóta napjainkig terjedő időszak minden köz- és magánjogi aktusának elvi érvénytelenségét.
9. A Magyar Országgyűlés külön jogszabályokban biztosítsa, hogy a széleskörű társadalmi részvétellel felállítandó közhatalom: az alkotmányozó nemzetgyűlés döntsön arról, hogy az elmúlt közel 67 éves időszak jogszabályaiból melyeket minősít a történelmi alkotmányunk alapelveivel – a Szent Korona Értékrendjével – összeegyeztethetőnek!
10. A Magyar Országgyűlés addig is átmeneti jogszabályokban biztosítsa a meg nem újuló természeti kincsek eladásának tilalmát, a nemzeti vagyon és közszolgáltatások nemzeti tulajdonba vételét, megőrzését és működtetését, valamint a magyar élet, nemzet, haza védelmében a szociális és létbiztonsághoz, munkához, lakhatáshoz és egészséghez való alapvető jogokat!
Követeljük, hogy e Felhívást, mint közindítványt, az átvételét követő első nyilvános országgyűlési ülésnapon a házelnök olvassa fel!
Agárd, 2011. március 26.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése